Zaprezentowano nam kolejne wideo ukazujące możliwości Continuum

Microsoft wraz z nadchodzącym Windows 10 Mobile bardzo mocno promuje swój najnowszy wynalazek – Continuum for Phone. Dzięki niemu każde wspierane urządzenie jest czymś w rodzaju jednostki centralnej, która po podłączeniu dodatkowych peryferiów zamienia się w substytut pełnoprawnego komputera. Do podstawowej, biurowej pracy jest to rozwiązanie w zasadzie idealne, gdyż pozwala nam zaoszczędzić na zakupie dodatkowego sprzętu – wystarczą tylko niezbędne nam akcesoria.

Problem jednak w tym, że jak dotąd jego działanie pokazywano nam w trybie przewodowym, co u fanów każdorazowo wywoływało niemały zawód. Nie było wiadomym dlaczego postępowano tak a nie inaczej, co budziło wątpliwości o wsparcie dla bezprzewodowego działania Continuum. Jak się obecnie okazuje nie będzie ono stanowić żadnego wyzwania, ponieważ wreszcie w sieci zaprezentowano nam wideo przedstawiające działanie tej funkcji właśnie bez użycia żadnych kabli. Widać na nim jak na dłoni, iż całość działa bardzo dobrze jak na wciąż rozwijaną wersję, a i nasz smartphone może bez problemu posłużyć jako gładzik czy też pilot do przerzucania slajdów w naszej prezentacji.

Wciąż pozostaje wielką zagadką, dlaczego Microsoft nie zdecydował się na prezentację tego trybu działania Continuum na swojej konferencji Windows10devices. Być może od tamtego czasu zostało to odpowiednio dopracowane, a może po prostu pozostawiono ten zaszczyt partnerom giganta. Miejmy nadzieję, że nadchodzące flagowe Lumie w ogóle będą wspierały tę funkcję, gdyż choć teoretycznie specyfikacja jest nadto wystarczająca, to jednak sztucznie narzucane ograniczenia są chlebem powszednim w świecie mobilnego Windowsa.