Odkryto minimalne wymagania dla platformy Windows Holographic

Microsoft wraz ze swoimi partnerami coraz prężniej rozwija platformę Windows Holographic. Dzięki temu jej ostateczne wydanie trafi do desktopowego Windows 10 wraz z nadchodzącym Creators Update. Czasu pozostało niewiele, jednakże wciąż posiadamy skromne zasoby informacji na temat tejże specjalnej powłoki systemu. Dodatkowo, wielką niewiadomą dotychczas były minimalne wymagania, jakie zostaną postawione przed naszym sprzętem. To właśnie od nich w dużej mierze zależy to, czy projekt ten przyjmie się na szeroką skalę.

Windows Holographic Compatibility Results

Okazuje się jednak, że nie będzie tak źle jak można by się tego spodziewać. Dzięki uprzejmości redaktorów portalu Thurrott poznaliśmy wymogi tejże platformy i trzeba przyznać, że nie są one jakoś szczególnie wygórowane. Główny warunek to posiadanie karty graficznej wspierającej DirectX 12, 4 GB RAM oraz bliżej niesprecyzowany procesor wyposażony w 4 rdzenie. Co dodatkowo ciekawe, wystarczy spojrzeć na udostępniony nam zrzut by się przekonać o tym, że nie musimy spełniać wszystkich warunków by skorzystać z nowych możliwości. Nie wiadomo jednak, które z nich będą wymagane, a które wyłącznie opcjonalne.

Warto również przytoczyć post umieszczony na Twitterze przez znanego nam WalkingCat, gdyż daje nam on kilka dodatkowych informacji. Dzięki niemu wiemy m.in. że minimalna ilość wolnego miejsca na dysku wynosi 1 GB. Ponadto, nasz pokój powinien posiadać 1,5m x 2m wolnej przestrzeni, by umożliwić nam komfortową i bezpieczną zabawę. Mało tego, w razie takiej chęci bez problemu będziemy mogli skorzystać z zewnętrznych sensorów śledzących nasze ruchy.