Wyciekają pierwsze informacje dotyczące dość niecodziennej Lumii

Microsoft ostatnimi czasy raczej nie rozpieszcza nas smartphonami swojej produkcji. Jak dotąd wszystkie należały do maksymalnie średniej półki cenowej, a i nie za bardzo różniły się one między sobą – tym bardziej od konkurencji. Wiele osób straciło już nadzieję, co poskutkowało przeniesieniem się do obozu konkurencji. Okazuje się jednak, iż zbyt wcześnie postawiono na Microsofcie krzyżyk, gdyż już niebawem prawdopodobnie sprezentują nam dość intrygujący, acz dla wielu zbędny model.

Za takowe informacje odpowiedzialny jest nie kto inny jak Evan Blass, który to słynie z tego, że dość często dzieli się ze światem „przedpremierowymi” nowinami. Tym razem zamieścił on na swoim twitterowym koncie dość ciekawy wpis, który nawiązuje właśnie do Lumii.

Można go rozumieć jako swego rodzaju zaczepkę, która ma nas naprowadzić w kierunku właściwej interpretacji. Dzięki niemu możemy teraz z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, iż gigant z Redmond opracowuje urządzenie posiadające przednią diodę doświetlającą LED. Być może będzie to następca dość udanej Lumii 735, która to właśnie reklamowana była jako pierwszy selfie phone oparty o Windows Phone – dlatego jest ona dość oczywistym kandydatem.

Nie jest jednak wykluczone, iż takowa opcja nie zostanie czasem zachowana dla flagowego modelu, który zbliża się wielkimi krokami. Jego prezentacja ma się zbiec w czasie z premierą Windows 10 Mobile, toteż obie te rzeczy powinniśmy ujrzeć już na wrześniowych targach IFA. Niezależnie od tego czy będzie to owiana tajemnicą i wyczekiwana Lumia 940, czy też następca L735 to jedno jest pewne – już teraz wspomniana dioda jest powodem żywych dyskusji, gdyż uznawana jest raczej za zbędny bajer.