Wszyscy chętni mogą już zamawiać Lumię 535 w NokiaSklepOnline

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział, że pozbędzie się marki Nokia na rzecz własnej i nowe smartphone będą nazywane Microsoft Lumia. Tak też się stało, czego pierwszym efektem była Lumia 530. Miał to być następca bardzo popularnej w naszym kraju Lumii 520, jednakże ktoś nie do końca przemyślał ten model. Fakt, że był tańszy od swojego poprzednika wymusił szereg zmian, przez które w ogólnym rozrachunku L530 wypadała znacznie gorzej. Można podejrzewać, iż w Redmond szybko zrozumiano swój błąd, przez co bardzo szybko zapowiedziano kolejny wariant w tej półce cenowej – Lumię 535. Lumia-535-Dual-SIM-hero1-jpg

Czym wyróżnia się ów model na tle L520? Przede wszystkim 5″ ekranem o rozdzielczości qHD (960 x 540). Ponadto wyposażono go w aż 1 GB RAM, choć wydaje się to zabiegiem czysto marketingowym. Przyjęło się, że w przypadku Windows Phone taka ilość pamięci jest wymagana, gdy chcemy pograć w jakieś bardziej wymagające gry. Problem w tym, że dodatkowo posiada ona dość słaby procesor Snapdragon 200 (4×1,2GHz wraz z grafiką Adreno 302), który to jest gorszy od Snapdragona S4 (2x 1GHz) zastosowanego w L520 – stąd wysunąłem taki wniosek odnośnie wizerunkowego ruchu. Jednakże nie ma co się temu dziwić, zwłaszcza że większość ludzi patrzy tylko na cyferki nie zastanawiając się nad tym, co one oznaczają.

Zostawmy to jednak już za sobą i znów skupmy się na tym, czym L535 wyprzedza swojego prekursora. Dużym plusem jest dodanie diody doświetlającej LED przy aparacie tylnym, której w L520 nie było, dlatego też choć zdjęcia robiła relatywnie dobre to gdy tylko brakowało słońca był problem. Miłym dodatkiem jest również użycie Gorilla Glass 3, przez co nie powinniśmy się martwić rysami na ekranie – przynajmniej w teorii. gorillaPrzejdźmy wreszcie do konkretów – gdzie i za ile? Zamówienia w cenie 499zł są zbierane za pośrednictwem NokiaSklepOnline. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż wedle pierwszych przecieków ów model miał się pojawić w Polsce dopiero w przyszłym roku. Oczywiście jak to zwykle z Lumiami bywa, tak i tym razem mamy kilka wariantów kolorystycznych – niebieski, zielony, pomarańczowy oraz czarny. No i najważniejsze – należy mieć również na uwadze, iż jest to model Dual Sim. Dzięki temu bez problemu skorzystamy z lubianego w naszym kraju Aero2 wraz z naszą główną kartą.