Windows Phone Rośnie w siłe!
 ▪   ▪  Windows Phone

Windows Phone, czyli system operacyjny firmy Microsoft radzi sobie naprawdę coraz lepiej, choć nie jest to taka potęga jak iOS czy Android, lecz można powiedzieć, że jeszcze kilka takich dobrych miesięcy i powoli zacznie się równać z gigantami Apple i Google

Kantar WordPanel opublikował jakiś czas temu wyniki udziałów systemów operacyjnych na różnych rynkach, oto zestawienie dla USA, jak widać jest to mizerna suma porównując ją z poniższymi zestawieniami, Microsoft ma jeszcze wiele do roboty jeżeli chodzi o Stany Zjednoczone. Na tym rynku jednoznacznie przewodzi Android, co jednak ciekawe system korporacji z Cupertino (Apple) spadł aż o 7,4%! Jednak wydaje mi się, że przy wydaniu nowych iPhonów jego pozycja gwałtownie poszybuję w górę.

usakantar1

Tutaj mamy połączenie pięciu rynków europy, może nie jest to jakaś wielka suma lecz jeszcze trochę i Windows będzie mógł zagrozić iOSowi, chociaż będzie to trudne, ponieważ iPhone 6 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Microsoft musi się pospieszyć jeszcze przed gorącym okresem świątecznym jeśli chce skubnąć trochę tego tortu. ;)

eu5kantar

I na deser widzimy zestawienie dla poszczególnych rynków, tutaj warto nadmienić Włochy gdzie Windows Phone ma aż 14,7% udziałów! Wyprzedza on z tym wynikiem iOSa. Największy spadek można zauważyć w Niemczech bo o 1.6% na tym rynku widać też wielką dominację Androida! Ma on aż ponad 80% udziałów! Na niszy u naszych sąsiadów jest tez iOS, gdyby nie ten spadek Mobilne Okienka miałby szansę na dogonienie Nadgryzionego Jabłka! Szkoda też, że w tym zestawieniu zabrakło polski, choć jestem pewny, że wynik byłby zbliżony do tego z Włoch, może następnym razem uda nam się zobaczyć wyniki dla naszego rodzimego rynku.

5kantar

To chyba na tyle jeśli chodzi o „tabelki” od Kantar WordPanel! Wydaje mi się, że bardzo ciekawie prezentuje się na nich system mobilny Microsoftu, jak już wspominałem jeszcze trochę czasu i będzie On doganiał konkurencyjny system – iOS. Do Androida nawet nie ma co marzyć, lecz może kiedyś?… ;)