Windows Insider przekroczył próg 10 milionów zarejestrowanych i aktywnych entuzjastów

Wraz z pierwszą publiczną kompilacją Windows 10 powołano do życia program Windows Insider. Dzięki niemu zainteresowane osoby mogły wchodzić w posiadanie wczesnych wydań tegoż systemu. Forma ta przyjęła się na tyle dobrze, iż z czasem Microsoft zapewnił podobną możliwość dla reszty swoich produktów – Office Insider, Skype Preview czy Xbox Insider. Jego fenomen jest o tyle zaskakujący, iż użytkownicy poświęcają swój wolny czas i całkowicie za darmo sprawdzają stabilność przyszłych wersji Windows 10.

Od pierwszego października 2014 roku raz po raz raczeni jesteśmy danymi dotyczącymi popularności wspomnianego programu. W związku z tym wiemy, iż do marca 2015 roku zarejestrowało się w nim aż 3 miliony osób, natomiast dokładnie rok później liczba ta wzrosła do 7 milionów. Niedawno Microsoft pochwalił się, że obecnie jest już 10 milionów aktywnych Insiderów.

Patrząc na powyższe dane trudno oprzeć się wrażeniu, że, pomimo wielkiej fali krytyki, Windows Insider jest ogromnym sukcesem Microsoftu. W końcu, w zasadzie za darmo, firma pozyskała całą masę entuzjastów zapewniających jej masę informacji zwrotnych. W oparciu o nie Windows 10 może być lepiej dopasowany do obecnie panujących trendów, by idealnie trafiać w gusta odbiorców.