Nadchodzące uaktualnienie poprawi szybkość działania Windows Hello

Debiut Windows 10 Mobile oraz Lumii 950 / 950 XL połączony był z premierą mobilnej odsłony mechanizmu Windows Hello. Dzięki niemu możemy odblokować wspierane urządzenie za pomocą skanu tęczówki oka, co jest dość interesującą nowością. Z drugiej strony, sposób ten posiada jedną kluczową wadę, a mianowicie wymóg trzymania smartphonu przed sobą podczas próby odblokowania ekranu. Poza tym, sama szybkość działania Windows Hello pozostawia wiele do życzenia, o czym od dawna wspominają posiadacze w/w Lumii.

Trochę to trwało, jednakże Microsoft postanowił w końcu coś z tym zrobić. Przedsmak tego Insiderzy mogą obserwować w najnowszych testowych kompilacjach. By dokonać poprawy szybkości logowania zdecydowano się zrezygnować ze zbędnych animacji, które niepotrzebnie wydłużały cały proces.

Redaktorzy portalu WindowsCentral zdecydowali się nawet przeprowadzić pewien eksperyment, by sprawdzić opisywane zmiany w praktyce. Zestawili ze sobą Lumię 950 posiadającą testowe wydanie z nieco mocniejszą Lumią 950 XL napędzaną przez Windows 10 Anniversary Update. Słabszy model okazał się być zauważalnie szybszy, co jest sporym zaskoczeniem. Usunięcie wyłącznie jednej animacji dało diametralną poprawę, czego chyba nikt się nie spodziewał.