Windows Defender otrzyma nowego klienta napisanego z myślą o UWP

Windows Defender w swojej aktualnej postaci obecny jest z nami już od dłuższego czasu. Zadebiutował on wraz z premierą Windows 8, kiedy to zdecydowano się połączyć pakiet Microsoft Security Essentials oraz system Windows. Choć zaimplementowano w nim kilka nowych funkcji oraz cyklicznie usprawniano jego działanie, to koniec końców z wyglądu nie uległ w zasadzie żadnej zmianie. Dzięki ostatniej konferencji wiemy już, że stan ten niebawem ulegnie znaczącej poprawie.

Windows Defender Windows 10

Zrzuty przedstawiające zmodernizowanego Windows Defendera zostały opublikowane za pośrednictwem Twittera na profilu ChangeWindows. Dzięki temu wiemy, jak mniej więcej przedstawiać się będzie nowy interfejs tegoż programu. Nikogo raczej nie zdziwi fakt, że Microsoft po raz kolejny zdecydował się sięgnąć po wypracowane przez siebie rozwiązania. Nawigacja opierać się ma na wąskim pasku umiejscowionym na lewej krawędzi, analogicznym do tego obecnego w większości ich aplikacji. Pierwszym symbolem będzie oczywiście „hamburger”, którego wciśnięcie rozwinie nam panel dodający nazwy do wspomnianych wcześniej ikon.

Niestety, poza tymi zdjęciami nie poznaliśmy żadnych konkretów dotyczących nowej odsłony Windows Defendera. Dopóki nie zadebiutuje ona oficjalnie, dopóty nie wiadomo będzie co zmieni się prócz wyglądu.