Windows Defender Hub, czyli aplikacja pełna porad dotyczących bezpieczeństwa Windows 10

Microsoft zdaje się kłaść duży nacisk na bezpieczeństwo konsumentów korzystających z Windows 10. Trudno jednak ocenić ile w tym czystego marketingu, a ile realnie prowadzonych przedsięwzięć. Niemniej co rusz natrafić można na kolejne raporty i artykuły, które wspominają o wysokim zaawansowaniu zabezpieczeń zastosowanych w tymże systemie. W trend ten idealnie wpisuje się niedawno udostępniona przez Microsoft aplikacja, która nazwana została Windows Defender Hub.

Windows Defender Hub

Problem jednak w tym, że w swoim obecnym wydaniu jest raczej mało użyteczna. Nie daje nam ona żadnych konkretnych profitów, gdyż prócz odnośnika do wbudowanego w system Windows Defendera wyświetla jedynie skróty artykułów. Pobierane są one ze strony Microsoftu nazwanej Malware Protection Center, która niestety wspiera wyłącznie angielski język.

Co jednak ciekawe, Windows Defender Hub dostępny jest również na Windows 10 Mobile, choć Windows Defender nigdy nie był tam obecny. W związku z tym zaczęto spekulować, iż aplikacja ta jest jedynie wstępem do nadchodzącej aktualizacji tegoż antywirusa. W końcu jakiś czas temu wyciekły zrzuty prezentujące nową odsłonę mającą zadebiutować wraz z Creators Update (aka Redstone 2). Można więc przypuszczać, iż pojawi się ona również na mobilnym Windows 10.