Wkrótce wstrzymamy aktualizacje Windows 10 nawet na 35 dni

Ostatni wyciek przyniósł nam prawdziwą kaskadę ciekawych informacji dotyczących nowych funkcji, które pojawią się w Windows 10. Od początku tego tygodnia na portalu pojawiło się kilka tych najważniejszych, a dziś pragnę Was poinformować o kolejnej. Otóż Windows Update zyskał możliwość wstrzymania pobierania aktualizacji na okres do 35 dni, co będzie niewątpliwym udogodnieniem dla niektórych użytkowników.

Niestety, przy tej okazji pojawiło się również kilka niewiadomych, z których mało kto zdaje sobie sprawę. Przede wszystkim należ mieć na uwadze fakt, iż opisywany wyciek to Windows 10 z rodziny Enterprise. Oznacza to ni mniej ni więcej, że niektóre jego funkcje mogą nie być dostępne w wersji PRO i niższych. Wyżej przytoczona nowość może być jedną z nich, gdyż już niejednokrotnie Microsoft nam udowodnił, iż w kwestii udostępniania uaktualnień biznesowi klienci są traktowani w łagodniejszy sposób.

Niemniej, gdyby opcja ta trafiła do wszystkich użytkowników to byłby to nie mały ukłon ze strony ciągle krytykowanego Microsoftu. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że nawet jeśli zdecydujemy się wstrzymać pobieranie aktualizacji, to wciąż automatycznie będą nabywane nowe definicje wirusów dla Windows Defendera.