Windows 10 zaczął tracić udziały na Steam, co przerwało jego wzrostową passę

Wraz z nadejściem 2017 roku świat obiegła informacja, iż Windows 10 znajduje się u lekko ponad 50% użytkowników Steam. Była to dość zaskakująca informacja, ponieważ konsumenci są wciąż mocno niechętni względem niego. Powodu takiego stanu rzeczy można dopatrywać się w dużym zaangażowaniu Microsoftu w rozwój Windows 10 właśnie pod kątem gier. Warto tutaj wspomnieć chociażby o mechanizmie Game Bar oraz Game Mode, które mają wznieść rozgrywkę na całkowicie nowy poziom.

Steam Survey

Dobra passa nie trwała jednak zbyt długo, o czym świadczą comiesięczne statystyki udostępniane przez Steam. Najnowszy system Microsoftu zanotował tam spadek na poziomie 0,91% względem poprzedniego miesiąca. Jakby tego było mało, w lutym obecna była ta sama tendencja, przez co aktualnie Windows 10 odpowiada za zaledwie 48,77% wszystkich maszyn z zainstalowanym klientem Steam.

Pozostaje oczywiście pytanie, czy jest to chwilowy trend, czy pozostanie on z nami na dłużej. Tak naprawdę nie wiadomo nawet czym spowodowane są te spadki, toteż trudno ocenić, jak długo się one utrzymają. Niebawem zadebiutować ma Creators Update mający przynieść wyczekiwany Game Mode, więc być może wtedy tendencja ta zostanie odwrócona.