Oficjalnie potwierdzono plany dalszego rozwoju Windows 10 Mobile

Dla wielu osób Windows 10 Mobile nie ma już przed sobą żadnej przyszłości. Jakby na to nie spojrzeć, trudno jest się dziwić takiemu myśleniu. W końcu sam Microsoft nie daje zbyt wielu powodów do zmiany takiego nastawienia konsumentów. Raz po raz spychani są oni na dalszy plan, gdyż dla tejże firmy ważniejsi wydają się być posiadacze Androida oraz iOS. Jakby tego było mało, kolejne kompilacje udostępniane za pośrednictwem programu Insider niewiele zmieniają, a w zamian pełne są różnorakich błędów. Do tego wszystkiego dochodzi brak nowych smartphonów opartych o Windows 10 Mobile, co dla wielu osób jest dość wymowne.

We’ve been flighting Mobile builds now for– actually, since the November Update in 2015. We do not plan to change that, or to stop that.
And you’ll see – today, we are still flighting Mobile builds, subject to quality, subject to those release promotion criteria, and we fully expect to keep doing that beyond the release of the Creators Update.

W związku z tym na niedawnym Q&A zorganizowanym po konferencji Ignite zdecydowano się zapytać o losy tegoż systemu. Na odpowiedzi udzielał Bill Karagounis, który jest jednym z pracowników Microsoftu. Padło tam pytanie dotyczące kierunku w jakim zmierza Windows Insider, oczywiście w kontekście mobilnych kompilacji. Jego odpowiedź została ciepło przyjęta, gdyż firma nie ma w planach wstrzymywania, a tym bardziej zaprzestania ich wydawania.

Widmo nadchodzących nowości

Zostaje jeszcze kwestia ich jakości oraz zmian jakie wprowadzają, ponieważ w ostatnim czasie jest w tym aspekcie dość krucho. Nie pozostaje więc nic innego jak mieć nadzieję, iż w przyszłości stan ten ulegnie poprawie i nadchodzący Redstone 3 przyniesie tutaj spory powiew świeżości.