Testowa odsłona desktopowego Skype otrzymuje odświeżony interfejs
 ▪   ▪  Skype

Początkiem wakacji Microsoft udostępnił kontrowersyjne uaktualnienie Skype dla Androida oraz iOS. W oczach wielu użytkowników przeładował go mocno zbędnymi opcjami, byleby upodobnić go do konkurencyjnych produktów. Dlatego też znajdziemy w nim sporo nawiązań do Snapchata czy Messengera. W zeszłym tygodniu dodatkowo zaktualizowano testowego klienta dla Windows oraz macOS, by i desktopowi użytkownicy mogli skorzystać z najnowszych dobrodziejstw.

Wspomnieć trzeba jednak o tym, że oficjalne wsparcie zyskał Windows 10 w wersji wyłącznie 1511 (Anniversary Update) lub nowszej. Nie wiemy dlaczego zdecydowano się na taki krok, niemniej dociekliwi konsumenci spostrzegli, że koniec końców nie stanowi to żadnego problemu. Wystarczy instalator uruchomić w trybie zgodności.

Wróćmy jednak do sedna, czyli opisywanego uaktualnienia. Nowy interfejs jest bardzo podobny do tego, co od pewnego czasu znaleźć możemy na smartphonach. Czarny motyw, reakcje oraz zmodernizowany panel powiadomień – to tylko kilka z wielu nowości. Warto również mieć na uwadze, że testowa odsłona jest całkowicie niezależna od stabilnej, co daje nam możliwość łatwego powrotu w razie jakichkolwiek problemów.