W sieci pojawiło się krótkie wideo prezentujące Windows Holographic

Od czasu wydania pierwszej kompilacji z gałęzi Redstone 2 raz po raz pojawia się temat niejakiego Windows Holographic. W jego skład wchodzi specjalna powłoka systemu, za pomocą której obsłużymy gry i aplikacje mając na głowie hełmy do wirtualnej rzeczywistości. Stosowny program wbudowany w Windows 10 jest cyklicznie uaktualniany, jednak jak dotąd nie przyniósł on nam niczego konkretnego.

Stan ten uległ zmianie wraz z wydaniem o numerze 14986, czego dowiedli redaktorzy portalu MSPowerUser. Udało im się uruchomić Windows Holographic w trybie symulacji, co dało nam podgląd na aktualny wygląd w/w powłoki. Niestety, w chwili obecnej zbyt wiele tam nie znajdziemy, a w zasadzie wyłącznie poobserwujemy tamtejsze Menu Start. Możemy się co nieco porozglądać po jego interfejsie, jednakże brakuje jakiejkolwiek interakcji z poszczególnymi elementami.

Można tylko przypuszczać, że większej ilości szczegółów doczekamy się wraz z nadejściem 2017 roku. Do końca obecnego nie ujrzymy żadnych testowych kompilacji, więc i nowych informacji będzie jak na lekarstwo. Niemniej, ostateczne wydanie Windows Holographic powinno rozwinąć skrzydła projektom pokroju gogli Hololens.