Unifikacji produktów ciąg dalszy – Win10 prawdopodobnie umożliwy wysyłanie sms i odbieranie rozmów

Przy okazji udostępnienia nowej wersji swojego systemu Microsoft zapewniał, iż będzie on przystosowany do pracy zarówno na smartwatchach, smartphonach, tabletach, laptopach oraz PC z dużymi monitorami. Oczywiście na każdym z tych urządzeń będzie inny interfejs dostosowany do specyfiki danego sprzętu, jednakże rdzeń systemu pozostanie wszędzie taki sami. Już teraz możemy obserwować adaptację Windows 10, który oferuje coraz więcej usług znanych z Windows Phone – między innymi Data Sense, Wi-Fi Sense czy Storage Sense.

Mac-OS-X-Yosemite-SMS

Teraz dzięki serwisowi Developer Tech na jaw wyszła kolejna funkcja zaszyta w kodzie źródłowym Windows. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Win10 umożliwi wysyłanie SMS i prowadzenie rozmów na wzór tego, co zaprezentowało Apple przy okazji premiery swojego OS X Yosemite. Po połączeniu naszego smartphone z komputerem nie będziemy musieli przerywać pracy i szukać naszego telefonu, w momencie gdy otrzymamy jakąś wiadomość. Jednak w przeciwieństwie do Apple, które zamyka się tylko na swoje urządzenia, Microsoft prawdopodobnie umożliwi parowanie nie tylko z Windows Phone, ale także i z Androidem czy iOS.

Jeśli taka funkcja faktycznie się pojawi i będzie działać tak jak zakładają redaktorzy tego portalu to będzie to bardzo mocna karta atutowa firmy z Redmond. Windows od dłuższego czasu cierpi z powodu braku widocznych zmian, dlatego też taka możliwość będzie niepodważalnym plusem, tym bardziej że nie będzie ograniczać nas jedynie do jednego konkretnego modelu smartphone.