Uaktualnienie Redstone przyniesie nam znaczące usprawnienia przeglądarki Microsoft Edge

Wraz z premierą Windows 10 Microsoft zaprezentował światu swoją nową przeglądarkę – Microsoft Edge. Ciężko ocenić, jak bardzo przy jej tworzeniu starał się Microsoft, aczkolwiek jedno wiemy na pewno – średnio im ona wyszła. Przy wydaniu pierwszym wydaniu z linii Threshold była ona niestabilna i kłopotliwa, a i nie posiadała zbyt wielu przydatnych funkcji. Dopiero wersja obecna w uaktualnieniu Threshold 2 zaczęła jako tako nadawać się do użytku, lecz wciąż wiele brakowało do ideału.

Okazuje się, że firma w dalszym ciągu się nie poddaje, o czym raczyli nam przypomnieć w udostępnionym niedawno wpisie z serii „Made by you”. Traktuje on w znacznej mierze o pracy zespołu odpowiedzialnego za wspomnianą wyżej przeglądarkę, toteż za jego pośrednictwem poznaliśmy kilka ciekawych faktów. Przede wszystkim utwierdziliśmy się w przekonaniu, iż sugestie udostępniane w aplikacji Windows Feedback służą do nadawania poszczególnym pracom konkretnych priorytetów. Dzięki temu na przód wysuwa się rozwój nad najbardziej pożądanymi funkcjami – tak przynajmniej mówi teoria.edgePoza tym, poznaliśmy kilka nadchodzących nowości, które zadebiutują w najbliższych wydaniach Microsoft Edge. Mowa tutaj o poprawieniu karty „Pobrane”, która zaoferuje nam wybór miejsce zapisu. „Ulubione” również mają doczekać się pewnych udoskonaleń, choć na dobrą sprawę nie wiadomo co dokładnie to oznacza. Oczywiście pojawi się długo zapowiadane wsparcie dla rozszerzeń, którego preludium obserwować możemy już od jakiegoś czasu za pośrednictwem programu Windows Insider. Chyba największą „nowością” ma być przywrócenie gestów znanych z dotykowej wersji Internet Explorera, których brak bardzo był dla wielu bardzo odczuwalny. Z konkretów podano jeszcze ułatwienie zamykania kart w mobilnej wersji Microsoft Edge, które obecnie woła o pomstę do nieba – jest nieziemsko niewygodne.

Oczywiście to nie są wszystkie nadchodzące nowości i zmiany, aczkolwiek te należą do grupy tych najbardziej wyczekiwanych.