Tryb Continuum rozwinie swoje skrzydła za sprawą uaktualnienia Redstone 2

Tryb Continuum jest niewątpliwie dość interesującym rozwiązaniem, jednakże jego wykonanie wciąż pozostawia wiele do życzenia. Choć od dnia premiery wiele rzeczy w nim poprawiono, tak mimo wszystko wciąż pozostało co nieco do zrobienia. Odpowiedzią na niektóre mankamenty ma być nadchodzące uaktualnienie z gałęzi Redstone 2, które przyniesie usprawnione działanie funkcji „Continue App Experiences”.

Continue App Experiences_1

Niestety znów Cortana

Problem jednak w tym, że wydaje się ona być ciut nieprzemyślana, gdyż zostanie na sztywno sprzężona z Cortaną. Niestety, ta nie jest jeszcze dostępna na wielu rynkach, więc chociażby w naszym kraju nie skorzystamy z nowych możliwości. Częściowym rozwiązaniem będzie zmiana regionu w ustawieniach Windows, także nie ma co rozpaczać, choć oczywiście daleko tutaj do ideału.

Continue App Experiences_2

Na czym miałoby to w ogóle polegać i dlaczego wymaga do tego Cortany? Otóż chodzi tutaj o to, że asystent ten na bieżąco analizowałby to z jakich aplikacji korzystamy i co z ich pomocą robimy. W momencie przejścia z desktopu na smartphone otrzymywalibyśmy powiadomienie o możliwości kontynuowania pracy rozpoczętej na poprzednim urządzeniu. Fundamenty pod ten mechanizm zostały już dawno postawione, gdyż w systemie już od kilku miesięcy widnieją odpowiednie, choć niedziałające przełączniki. Ponadto, Cortana mogłaby również wykrywać jakie aplikacje uruchamiamy w konkretnych sytuacjach, co w miarę upływu czasu doprowadziłoby do automatyzacji pewnych czynności.