Topowe Lumie nadchodzą wielkimi krokami

Microsoft od dłuższego czasu mami konsumentów obietnicami rychłego wydania flagowego urządzenia opartego o ich autorską platformę. Choć jak na razie nie możemy się takowego doczekać, to jednak raz za razem wyciekają kolejne informacje na jego temat. Apetyt fanów się zaostrza, przez co firma jak nigdy dotąd czuje presje ze strony rynku. By nieco podgrzać atmosferę Terry Meyerson, piastujący stanowisko wiceprezesa Windows and Devices Division, podczas niedawnego Worldwide Partner Conference wypowiedział dość intrygujące zdanie.

Last week we announced a focusing on our Lumia lineup, but let me be clear: soon you will see premium new Lumias designed for Windows 10.

Choć jego słowa nie są w żaden sposób odkrywcze czy zaskakujące, to jednak zdają się potwierdzać ostatnie spekulacje dotyczące Lumii 940. Ta informacja, w połączeniu z niedawnymi przetasowaniami w Microsofcie oraz zmianą strategii, może zaowocować w dość ciekawy sposób i być może wreszcie doczekamy urządzeń godnych miana flagowców. Jak dotąd firmie dość średnio to wychodziło, gdyż Windows Phone raczej nie był zbyt dobry w gonieniu konkurencji, a o jakiejkolwiek innowacyjności można było zapomnieć. Oczywiście mowa tutaj o kwestiach sprzętowych, ponieważ jeśli chodzi o funkcje czysto programowe to tutaj już ta źle nie było, choć czegoś rewelacyjnego również próżno było szukać.

Pozostaje mieć zatem nadzieję, iż pojawiające się co rusz plotki (choćby ostatnie dotyczące poliwęglanowej obudowy) okażą się choć w części prawdziwe, dzięki czemu nadchodząca L940 mogłaby faktycznie rozruszać dość mierne udziały rynkowe Windowsa. Skaner siatkówki raczej nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem (w zasadzie chyba nikt jeszcze z niego nie korzysta) i choć jego użyteczność mogłaby okazać się niska, to jednak Microsoft potrzebuje wyżyłowanego do granic możliwości urządzenia. Mogłoby ono być godną wizytówką firmy, dzięki czemu i sprzedaż tańszych urządzeń byłaby napędzana siłą marketingu oraz pożądania.