Tajemniczy HP Falcon prawdopodobnie zadebiutuje jako HT Elite X3

Tajemniczy HP Falcon jakiś czas temu pojawił się nagle w sieci i równie szybko słuch o nim zaginął. Przez długi czas nie było żadnych nowych informacji, toteż nikogo on nie interesowało – aż do teraz. Na łamach portalu NPU ujawniono dość ciekawe dane, jakoby wspomniane wcześniej urządzenie miało jednak pojawić się na rynku i to pod nazwą HP Elite X3 – tak przynajmniej twierdzi Evan Blass, na którego powołują się tamtejsi redaktorzy.

Co poza znaną marką miałoby nam zapewnić to urządzenie? Otóż mowa tutaj o 5,8” ekranie o zawrotnej rozdzielczości 2560 x 1440, która niejedną osobę przyprawi o ból głowy. Ponadto zastosowany ma być w nim Snapdragon 820 wspierany przez Adreno 530 oraz 2 GB RAM. Niestety ilość wykorzystanej pamięci operacyjnej pozostawia wiele do życzenia, toteż miejmy nadzieję, iż ostatecznie zostanie ona zwiększona do co najmniej 3 GB. Jeśli chodzi o zdjęcia, to tutaj do dyspozycji otrzymamy 20 MPx aparat tylny oraz 12 MPx przedni – zdjęcia stworzone za ich pomocą zapiszemy na 64 GB pamięci wewnętrznej, która prawdopodobnie nie będzie rozszerzalna za pomocą kart microSD.

Choć nie jest to pewne to wiele wskazuje na to, że urządzenie to zadebiutuje już na nadchodzących targach MWC 2016 i mimo, iż nie wiadomo nawet jak miałoby ono wyglądać, to jednak patrząc na inne urządzenia z serii Elite raczej nie będziemy zawiedzeni.