Tajemnicza Lumia 651 pojawia się na meksykańskiej stronie Microsoftu

Microsoft już od dłuższego czasu nie zaprezentował żadnego nowego smartphonu. Nie znamy powodu takiego stanu rzeczy, jednakże pewnym jest, że Windows 10 Mobile tylko na tym traci. Tym większym zaskoczeniem jest tajemnicza Lumia 651, która niepostrzeżenie pojawiła się na meksykańskiej stronie Microsoftu. Co prawda nie wiadomo nic na temat jej potencjalnej daty premiery, niemniej ujawniono część specyfikacji.

Lumia 651

W zasadzie można śmiało napisać, że jest to jedynie Lumia 650 z odrobinę większym ekranem. Wspomniana różnica wynosi 0,2”, co dla niektórych osób mogłoby być kluczowym argumentem podczas wyboru między tymi urządzeniami. Jeśli zaś chodzi o resztę podzespołów, to na stronie wspomniano o aparacie przednim oraz tylnym – posiadają odpowiednio 5 oraz 8 megapikseli. Nie zabrakło również obsługi pasma LTE, przy czym maksymalny czas rozmów wynieść ma 16 godzin.

Próżno więc szukać czegokolwiek wyjątkowego w Lumii 651 i naprawdę trudno oczekiwać, by w zauważalny sposób poprawiła ona sytuację Windows 10 Mobile. Są to raczej ostatnie podrygi Microsoftu, gdyż wszystko wskazuje na to, iż firma stopniowo porzucać będzie markę Lumia. Może się więc okazać, że opisywany model jest jednym z ostatnich.