Systemy informatyczne w firmie – od czego zacząć?

Dobranie odpowiedniego systemu informatycznego to niezwykle odpowiedzialne zadanie niezależnie od skali projektu, modelu biznesowego czy branży. Przytłaczająca na pierwszy rzut oka liczba uniwersalnych narzędzi utrudnia niewątpliwie rzetelne rozeznanie na temat. Firmy, które specjalizują się w dostarczaniu generycznego oprogramowania, bardzo często starają się niską ceną odwrócić uwagę od wad swojego narzędzia. Jakie jeszcze pułapki czyhają na przedsiębiorców? Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa danych? Czy warto zainwestować w dedykowane oprogramowanie? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czy dedykowane oprogramowanie dla firm jest lepsze od generycznych systemów?

Wydawać by się mogło, iż uniwersalne czy też generyczne systemy informatyczne są nieproporcjonalnie tańsze od dedykowanego oprogramowania, ale w praktyce nie zawsze tak jest. Do ceny narzędzia doliczyć trzeba jeszcze koszty związane z samodzielną implementacją i potencjalną reorganizacją wewnętrznych procesów. Z góry ograniczona i sztywna funkcjonalność generycznych systemów uniemożliwia naturalny wzrost biznesu, ponieważ całe ciężko zdobyte do tej pory doświadczenie nie może zostać przekute w nowe funkcjonalności czy usprawnienia.

W dłuższej perspektywie przyczynia się to także do ograniczenia kreatywności pracowników oraz obniżenia efektywności realizowanych zadań. Brak możliwości wdrożenia nawet prostych automatyzacji lub integracji z innymi narzędziami to tylko niektóre z wad generycznych systemów.

Dedykowane oprogramowanie dla firm to rozwiązanie, dzięki któremu uniknąć można wszystkich powyższych problemów. Dzięki w pełni dopasowanym do indywidualnych potrzeb czy specyfiki biznesu systemom informatycznym zarządzanie procesami w firmie jest znacznie łatwiejsze. W przeciwieństwie do hamującego rozwój generycznego systemu dedykowane oprogramowanie dla firm może rozwijać się jednocześnie z przedsiębiorstwem.

Czy dedykowane oprogramowanie dla firm jest bezpieczne?

Wbrew pozorom dedykowane oprogramowanie dla firm jest dużo bezpieczniejsze od generycznych systemów, ponieważ to właśnie one najczęściej padają ofiarą ataku cyberprzestępców. Często wśród zalet uniwersalnych narzędzi wymienia się natychmiastową dostępność, ale w tym przypadku jest ona wadą. System ten jest znacznie łatwiejszym i atrakcyjniejszym celem do ataku niż dedykowane oprogramowanie dla firm. Mając na uwadze rosnącą wciąż popularność kampanii phishingowych oraz ataków typu Ransomware, trzeba liczyć się z ryzykiem utraty dostępu do danych.

Softwarehouse Trójmiasto – Dlaczego Pixlab?

Specjalizujemy się w tworzeniu dedykowanych systemów informatycznych, platform E-commerce, stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Przez ponad 17 lat działalności udało nam się zrealizować ponad 100 projektów dla klientów z całego świata. Międzynarodowe i wieloletnie doświadczenie to jedna z wielu zalet, jakie posiada nasz softwarehouse Trójmiasto to obszar, na którego terenie znajduje się nasza globalna siedziba. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm, na każdy nasz system udzielamy 12-miesięcznej gwarancji. Wszelkie wykryte w tym okresie nieprawidłowości zostaną bezpłatnie poprawione. Warto wspomnieć też o całodobowym (24/7) wsparciu naszych programistów, którzy w ramach osobnej umowy serwisowej są w stanie zająć się także administracją, utrzymaniem i rozwojem.