Koncert życzeń względem mitycznego Surface Phone trwa w najlepsze

Temat dotyczący pojawienia się mitycznego Surface Phone prawdopodobnie nigdy nie ucichnie. Raz po raz rozpala on do czerwoności wyobraźnię wielu fanów, którzy od bardzo dawna go wyczekują. Premiera niestety nadejść nie może, gdyż o ile przecieków na jego temat jest sporo, o tyle sam Microsoft milczy. Przez dłuższy czas panował względny spokój w tym zakresie, jednakże ostatnia konferencja firmy sprawiła, że temat ten znów powrócił.

Surface Phone render

Choć sam fakt pojawienia się kolejnych plotek raczej nikogo nie zdziwił, o tyle ich zawartość była mocnym zaskoczeniem. Otóż obecnie mówi się o tym, iż Surface Phone miałby stać się urządzeniem 3-in-1, czego preludium wydaje się być tryb Continuum. Jeśli zaś chodzi o konkrety dotyczące specyfikacji, to tych nie ma zbyt wiele. Na rynku prawdopodobnie pojawią się 3 warianty, czyli 3GB / 32GB, 6GB / 128GB oraz 8GB RAM i 500 GB pamięci wbudowanej. Wiele wskazuje również na to, że nie ujrzymy w nim slotu na karty microSD, a wymienny akumulator pozostanie jedynie marzeniem. Napędzany ma być przez Snapdragona 830, którego kontrolować ma Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 3.

Ta ostatnia kwestia pokrywa się z jego potencjalną datą premiery, gdyż obie te rzeczy miałyby zadebiutować jesienią przyszłego roku. Cena niestety nie jest znana, jednakże patrząc na powyższą specyfikację oraz niedawną konferencję Microsoftu możemy być niemal pewni, że tanio nie będzie.