Stephen Elop niebawem będzie musiał pożegnać się z Microsoftem

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych ostatnimi czasy osób jest niewątpliwie Stephen Elop. Jest on byłym CEO niegdysiejszego komórkowego giganta (Nokii), który przespał swoją szansę na zaistnienie na rynku, gdyż zbytnio skupił się na przestarzałym pod wieloma względami Symbianie. Konsekwencją jego późniejszych decyzji było przejęcie działu mobilnego Nokii przez Microsoft, przez co dorobił się miana konia trojańskiego.thJak się teraz okazuje już niebawem będzie on musiał opuścić Microsoft, co powinno niektórym co bardziej uczuciowym fanom ukoić nerwy. Oczywiście nie wiadomo do końca czym spowodowana jest taka decyzja, jednak oficjalna wersja mówi, iż jest to następstwo zmian w strukturze giganta z Redmond.

„As a result of the organizational moves, Stephen Elop, Kirill Tatarinov and Eric Rudder will leave Microsoft after a designated transition period. Unrelated to the engineering restructuring changes, Chief Insights Officer Mark Penn has decided to pursue another venture outside Microsoft and will be leaving the company in September.”

Zarządzany przez niego dział Windows and Devices oczywiście zmieni swojego kierownika, którym zostanie Terry Myerson. Ciekawym zagadnieniem wciąż pozostaje ewentualna przyszłość Stephena Elopa, który bądź co bądź nie jest zbyt dobrze postrzegany przez konsumentów, a zwłaszcza tych lubiących Nokię. Może być to dla niego nie lada problemem, gdyż chyba żadna firma nie chciałaby zatrudniać osoby, która jest bezpośrednio kojarzona z przyczyną upadku fińskiej legendy.