Skype z nowym wyglądem wreszcie w wersji stabilnej

Nie tak dawno grupa odpowiedzialna za Skype zaprezentowała nową poglądową wersję tego komunikatora. Lekko przebudowano w niej interfejs, który w założeniach ma być spójny na różnych platformach – a przyznać trzeba, że klient na Windows znacząco odstawał od reszty.

nowy_skype_2W dużej mierze usprawniono prowadzenie rozmów, poprzez połączenie okna wideo z czatem – ułatwi to komunikację pisemną w trakcie połączeń wideo. Podczas odbierania zdjęć możemy od teraz przeglądać ich miniaturki, przed zaakceptowaniem transferu, a po jego zakończeniu mamy możliwość otwarcia ich z poziomu okna rozmowy lub zapisania. Rozmowy grupowe również doczekały się zmian i tak w obecnej formie poszczególne osoby są prezentowane w postaci dymków z małą ikoną avatara – czyli typowy czat wątkowy. nowy_skype_1Ciekawym, a jednocześnie praktycznie zbędnym dodatkiem są samopowiększające się emotikony, w momencie gdy są wysyłane bez żadnego tekstu. Oczywiście to „udogodnienie” będzie można wyłączyć z poziomu ustawień, więc nikt nie powinien czuć się pokrzywdzony.

Jak widać brak w tej odsłonie jakiś wielkich zmian funkcjonalnych, a skupiono się w głównej mierze na poprawie wygody korzystania z owego komunikatora. Wygląda teraz znacznie lepiej niż jego poprzednik i jest spójniejszy z innymi platformami.