Tajemniczy Skype Mingo okazał się być odchudzonym Skype Light

Pod koniec zeszłego roku w sieci pojawiła się informacja o testowym kliencie komunikatora Skype, nazwanym Skype Mingo. Przeznaczony był on wyłącznie na Androida, jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu wielu fanów z całego świata. Wszystko za sprawą szybkości oraz płynności jego działania, co nie było codziennością w klasycznej aplikacji. Od dnia jego pojawiania zastanawiano się, czy jest to wyłącznie eksperyment, forma kaprysu ze strony Microsoftu, czy może stoi za tym coś większego.

Skype Light

Dziś już wiemy z jakiego powodu powołano wspomniane testy. Otóż Skype Mingo został przebrandowany na Skype Light, który skierowany jest wyłącznie do użytkowników pochodzących z Indii. Jest tak dlatego, iż zoptymalizowano go z myślą o wolnych i mało stabilnych sieciach 2G, będących codziennością w tamtejszym regionie. Dzięki niemu użytkownicy oszczędzą swój ograniczony transfer danych, co z pewnością jest nie bez znaczenia.

Oczywiście jego pierwotne przeznaczenie wcale nie oznacza, iż z jego zalet nie skorzystamy poza Indiami. W końcu dostępny jest do pobrania w sklepie Google Play, gdzie każdy zainteresowany może go nabyć. Miejmy nadzieję, iż z czasem nie będzie się on niepotrzebnie rozrastał i nie zniszczy idei za nim stojącej.