Skype doczekał się usprawnień z zakresu udostępniania zdjęć, wideo oraz dokumentów
 ▪   ▪  Skype

Microsoft w Skype pokłada dość duże nadzieje, o czym świadczyć może chociażby fakt, że w przyszłości chcą ten komunikator zintegrować z obsługą SMS. Oczywiście nim to nastąpi zapewne jeszcze trochę minie, lecz nie oznacza to, że przez ten czas firma nie uraczy nas niczym nowym. Już teraz widać, że osoby stojące za tą usługą intensywnie nad nią pracują, czego najnowsze efekty niedawno nam udostępniono.skype-cloud-files-v11

Tym razem padło na mechanizm dzielenia się plikami, który w najnowszej odsłonie zyskał kilka istotnych usprawnień. Przede wszystkim nadmienić trzeba, że limit rozmiaru został zwiększony do aż 300 MB, co powinno być wystarczające w typowych zastosowaniach. Dodatkowo, wraz z powyższymi zmianami Microsoft udostępnił konsumentom możliwość pobierania plików wysyłanych za pośrednictwem Skype na dowolnym urządzeniu, co dotychczas ograniczone było wyłącznie do tego klienta, na którym została dana wiadomość odebrana.

Widać więc, że zmian nie ma zbyt wiele, aczkolwiek małymi kroczkami firma stale ulepsza swój komunikator, który pod pewnymi względami znajduje się za swoją bezpośrednią konkurencją.