Rudy Huyn jest faktycznym twórcą oficjalnej aplikacji Dropbox

Problem dostępności aplikacji dla systemu Windows Phone jest wszystkim bardzo dobrze znany. Choć jest już znacznie lepiej niż kiedyś, to jednak wciąż użytkownicy borykają się z niedostępnością oprogramowania. Pewną niedogodnością są również znacznie rzadsze aktualizacje oraz ich mniejsza jakość w stosunku do platform konkurencji. Oczywiście Microsoft stara się temu przeciwdziałać, choć idzie mu to raczej miernie. +c358a1ac-a92d-4b5f-ac38-a53cbe9e6724

Najnowszym osiągnięciem na tym polu jest wypuszczenie oficjalnej wersji Dropbox na Windows Phone. Co ciekawe, mimo iż jej wydawcą jest Dropbox, Inc. to oficjalnie poinformowano, iż pracował nad nią nie kto inny jak Rudy Huyn – najbardziej zasłużony i aktywny deweloper na tej platformie mobilnej. Zawdzięczamy mu wiele świetnych zamienników aplikacji, których próżno szukać w sklepie Windows. Jest to bardzo miły gest z jego strony, choć trzeba przyznać, że też nie pierwszy. Nie tak dawno zaoferował kod źródłowy swojej aplikacji 6snap, tak by firma odpowiedzialna za komunikator Snapchat była w stanie w łatwiejszy sposób przygotować swojego oficjalnego klienta tej usługi. Jego zaangażowanie w rozwój platformy Windows Phone nie uszło uwadze Microsoftu, który w ramach wdzięczności zaoferował mu swego czasu bliską współpracę.

Szkoda, że tak wielu deweloperów omija szerokim łukiem mobilnego Windowsa. Sporo przydatnych aplikacji do tej pory nie pojawiło się na nim, a te które już są częsta reprezentują sobą dość mierną jakość. Dlatego też dobrze, że są takie osoby jak Rudy Huyn, które nie liczą na łatwy zysk i tworzą oprogramowanie z pasją.