Rudy Huyn interweniuje w sprawie dotyczącej aplikacji Snapchat

Miesiąc grudzień w ekosystemie Microsoftu minął pod znakiem aplikacji 6snap, która została nagle usunięta ze sklepu. Odpowiedzialna była ona za obsługę popularnego ostatnimi czasy Snapchata, którego to twórca nie chciał wydać w wersji na Windows Phone. Dlatego też ambitny Rudy Huyn postanowił stworzyć jej zamiennik, który w bardzo krótkim czasie zdobył dużą popularność w dedykowanym tej platformie sklepie. Niestety w ramach walki z aplikacjami firm trzecich została ona usunięta, a ponadto osoby z niej korzystające dostały w prezencie permanentną blokadę konta.

Była to bardzo kuriozalna sytuacja, bo nie dość że deweloper oficjalnej aplikacji Snapchat ma w głębokim poważaniu Windows Phone, to przy okazji blokuje jakąkolwiek możliwość załatania tej dziury. By jednak temu zaradzić Rudy Huyn postanowił interweniować i zaoferował kod źródłowy swojej aplikacji, tak by ta oficjalna nie musiała powstać od zera. Oczywiście jak na razie nie otrzymaliśmy żadnego komentarza w tej sprawie od strony ludzi odpowiedzialnych za ten komunikator i nawet nie wiadomo, czy w ogóle się takowego doczekamy.

Miejmy jednak nadzieję, iż deweloper w końcu ugnie się pod naporem użytkowników i wreszcie wyda odpowiedni program na system Microsoftu. Wydaje mi się, iż nie można już dłużej ignorować Windows Phone, gdyż ten system choć wciąż ma stosunkowo małą popularność, to jednak przebił się już do świadomości wielu konsumentów. Na takich zagraniu faktycznie WP trochę ucierpiał, jednak rykoszetem dostało się i Snapchatowi, gdyż rozzłoszczeni użytkownicy trochę się na niego obrazili.