Redstone 2 przyniesie gruntowne zmiany w działaniu Continuum

Jakiś czas temu Microsoft zapowiedział, że w Redstone 2 skupi się przede wszystkim na rozwoju Windows 10 Mobile. Krok ten podjęto dlatego, iż konsumenci byli bardzo niezadowoleni z letniego uaktualnienia (Redstone 1). Nie wnosiło ono żadnych kluczowych nowości, a przy tym sprawiało wiele problemów na niektórych urządzeniach.

Czego więc możemy oczekiwać po nadchodzącym uaktualnieniu? Przede wszystkim uświadczymy więcej opcji personalizacji wspomnianego wcześniej mechanizmu. Ułożenie kafelków w menu start nie będzie już zależne od ekranu domowego naszego smartphonu. Zyskamy możliwość pracy w oknach, przy czym oczywiście dowolnie zmienimy ich rozmiar. Wreszcie wyłączymy ekran naszego telefonu bez obawy o utratę połączenia, a i połączy się on automatycznie oraz bezprzewodowo ze stacją dokującą. Wisienką na torcie jest możliwość przypinania aplikacji do paska zadań, czyli dokładnie tak jak na desktopie.

Widać więc jak na dłoni, że Microsoft usilnie stara się zatrzeć granicę między klasycznym komputerem a smartphonem. Choć początek raczej nie należał do zbytnio udanych, to wraz z upływem czasu Continuum prezentuje się coraz lepiej. Wystarczy spojrzeć na powyższe wideo by przekonać się, że w przyszłości naprawdę ciężko będzie odróżnić Windows 10 od Windows 10 Mobile pracującego w trybie desktopowym.