Przyszła flagowa Lumia zostanie oparta o Snapdragona 810

Microsoft raczej nie ma w ostatnim czasie lekkiego życia. Duże oczekiwania względem Windows 10 momentami chyba przerastają ową firmę, gdyż coraz więcej osób ma pewne wątpliwości względem niego. Mało tego, wciąż nie zaprezentowano flagowego modelu Lumii, który byłby godnym następcą dla Lumii 930/1520. To właśnie ten wciąż przedłużający się czas oczekiwania jest dla wielu osób nie do zniesienia w takim stopniu, że powoli odwracają się od Microsoftu kierując się w stronę konkurencji. qualcomm-snapdragon-810_650_012315022309

Nareszcie ktoś jednak przerwał to panujące milczenie i niedawno w sieci pojawiła się bardzo ciekawa informacja, odnośnie topowej Lumii i Snapdragona 810.

„Microsoft and Qualcomm’s long standing collaboration has allowed the two companies to offer compelling business, imaging, and entertainment experiences with Lumia smartphones running on Windows Phone,” said Juha Kokkonen, general manager for portfolio and product management at Microsoft. „We look forward to continuing this relationship to deliver best in class Lumia smartphones, powered by Qualcomm’s Snapdragon 810 processors, and offer an unprecedented combination of processing power, rich multimedia, high-performance graphics and wireless connectivity for our customers.”

Prawdopodobnie będzie to pierwsze urządzenie, które fabrycznie będzie wykorzystywać najnowsza odsłonę mobilnego systemu – Windows 10 Mobile. Wciąż jednak nie ma żadnych danych odnośnie ewentualnej specyfikacji, ani tym bardziej potencjalnego wyglądu. Pozostaje mieć zatem nadzieję, iż wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane już podczas MWC 2015 i Microsoft pokaże nam coś godnego uwagi. Jeśli tak się nie stanie, to firmie naprawdę ciężko będzie przekonać do siebie ewentualnych użytkowników, którzy wciąż oczekują godnego flagowego urządzenia, a tego jak nie było tak wciąż nie ma.