Premiera nowych urządzeń ze stajni Microsoftu odbędzie się już 6 października

Już od bardzo dawna Internet pełen jest spekulacji dotyczących nowych urządzeń z logo Microsoftu oraz daty ich ewentualnych premiery. Propozycji dla tego terminu było kilka, jak i niejeden pomysł dotyczący wyglądu czy specyfikacji nowych Lumii się pojawił. Cała ta burza nie miała końca i przez bardzo długi okres firma nie dawała żadnego konkretnego komunikatu w tym aspekcie. Na całe szczęście ktoś wreszcie się opamiętał i postanowiono zdradzić nam datę najbliższej konferencji, na której zostaną zaprezentowane flagowe produktu ze stajni Microsoftu.

Jak się obecnie okazuje termin został wyznaczony już na 6 października, zatem zbyt długo nie będziemy na niego czekać. Co ciekawe, w trakcie wspomnianego wydarzenia zaprezentowane zostaną nie tylko nowe Lumie 950 oraz 950 XL napędzane przez Windows 10 Mobile, ale i światło dzienne ujrzy Surface Pro 4 generacji wraz z drugą odsłoną opaski Microsoft Band. Takowe spekulacje oczywiście przewijały się w sieci, jednak dopiero teraz otrzymaliśmy ich potwierdzenie. Przy tej okazji warto nadmienić, że o ile Lumie mają być znacznym skokiem jakościowym względem poprzedniej, flagowej generacji (Lumia 930), o tyle hybryda Surface ma być jedynie ewolucją idei zapoczątkowanej przez jej 3 wersję. Możemy przypuszczać, że wykorzystana w nim zostanie kamera RealSense, która umożliwi pełne wykorzystanie mechanizmu Windows Hello – co byłoby swego rodzaju pokazem możliwości tego mechanizmu. Niektóre plotki wspominają nawet o większej, 14” wersji tego urządzenia, jednak nie zostało to jak na razie potwierdzone.

Microsoft podczas tej konferencji zapewne zamierza pokazać nam wszystko to, co spodziewaliśmy się zobaczyć na niedawnych targach IFA. Tam niestety nie zaprezentowano niczego nowego, a jedynie skupiono się na przedstawieniu wszelakich produktów partnerów. Tym razem ma być jednak inaczej i firma postara się, by jej urządzenia były wzorem dla innych producentów, którzy zdecydują się tworzyć urządzenia w oparciu o platformę Windows. To są oczywiście jedynie ich pobożne życzenia, gdyż nie wiadomo jak to wszystko się potoczy – jednak patrząc na niedawne przecieki dotyczące wyglądu Lumii 950 to trudno oczekiwać jakiegoś większego entuzjazmu.