Porzucony smartwatch Nokia Moonraker został przedstawiony na wideo
 ▪   ▪  Nokia

Nokia Moonraker to smartwatch, który wciąż rozpala wyobraźnię wielu fanów tejże marki. Jego debiut miał się odbyć wraz z premierą Lumii 930, jednakże ostatecznie z niego zrezygnowano. Możemy się tylko domyślać powodu takiego stanu rzeczy, lecz prawdopodobnie wpływ na to miało przejęcie działu mobilnego Nokii przez Microsoft. Choć od dnia pierwszych przecieków na jego temat minęły już ponad 2 lata, to mimo wszystko wciąż co jakiś czas możemy natknąć się na nowe informacje.

Tak się właśnie niedawno stało, gdyż użytkownik YouTube skrywający się pod pseudonimem Nokibar udostępnił wideo przedstawiające porzuconego Moonrakera. Film prezentuje nam interfejs poszczególnych aplikacji oraz główną tarczę zegara. Na obudowie nie zabrakło również fizycznego przycisku, który zapewnia dostęp do wygaszacza ekranu oraz kilku dodatkowych opcji.

Trzeba przyznać, że mimo swojego wieku nie odstaje on w jakiś szczególny sposób od swojej konkurencji. Zapewnia on dostęp do większości typowych dla inteligentnych zegarków funkcji, takich jak podgląd nieprzeczytanych wiadomości, powiadomień oraz nadchodzących wydarzeń z kalendarza.