Pierwsze urządzenie z logo Microsoft Lumia zaprezentowane

Zmiany dokonywane przez Microsoft możemy obserwować już od jakiegoś czasu. Wykupienie działu mobilnego Nokii wymusiło wiele przemian, w tym rebranding wielu usług. W związku z tym w ostatnich tygodniach kilku produktom nadano nowe nazwy, które zazwyczaj brzmią po prostu Microsoft Lumia. Nie inaczej miało stać się z serią Nokia Lumia, gdyż ona również miała przejść metamorfozę. Wiedząc o tym, już od dawna wszyscy wypatrywali pierwszego modelu, który będzie pierwszym reprezentującym ową markę. Po pozytywnie przyjętych zapowiedziach, Microsoft wreszcie zaprezentował nowego pretendenta do jednego z najlepiej sprzedających się smartphonów na rynku – Microsoft Lumię 535.

Praktycznie pod każdym względem jest ona lepsza niż zaprezentowana niedawno Nokia Lumia 530. Zwiększono ilość RAM do 1 GB oraz dodano przedni aparat znany z Lumii 730/735 (szerokokątna 5MPx matryca). Jej cechą charakterystyczną jest dość duży, bo 5” ekran IPS LCD o rozdzielczości qHD (540×960). Ponadto wyposażono ją w czterordzeniowy Snapdragon 200 (MSM8212) o taktowaniu maksymalnym wynoszącym 1,2 GHz. Mimo, iż model ten posiada jedynie 8 GB pamięci wbudowanej, to jednak możemy owe miejsce powiększyć przy pomocy kart microSD – co w przypadku urządzeń z Windows Phone zapewni względnie duże możliwości. Całość zasila ogniwo o pojemności 1905 mAh, co w połączeniu ze słabymi podzespołami powinno dać w miarę zadowalający czas pracy na jednym ładowaniu. Mimo niskiej ceny wynoszącej w Polsce zaledwie 499zł (dystrybucja niezależna), udało się w Lumii 535 upchnąć szereg modułów łączności – Wi-Fi b/g/n, bluetooth 4.0 oraz 3G z HSDPA. Na dokładkę można dodać, iż będą dostępne dwie wersje (popularny ostatnio trik) – zwykła oraz dual SIM. microsoft-lumia-535-2-6206dc6481,0,750,0,0Nie jest zaskoczeniem, iż użytym systemem jest Windows Phone 8.1 z nakładką Lumia Denim. Dzięki temu skorzystamy z szeregu udogodnień, jak udoskonalona Lumia Camera, czy foldery na ekranie startowym. Mobilny Windows mimo tak skromnych podzespołów powinien zapewnić względnie komfortową pracę, zatem przynajmniej o to nie musimy się martwić.

Premiera Microsoft Lumii 535 odbyła się we wtorek 11.11, a jego sprzedaż rozpocznie się pod koniec obecnego miesiąca. Niestety w pierwszej kolejności trafi wyłącznie do Chin, Hongkongu oraz Bangladeszu, zatem wiele osób może być z tego niezadowolonych. Niby premiera na rynku Polskim się odbędzie, jednakże styczniowy termin nie jest szczególnie wybranym okresem. Głównie z powodu okresu świątecznego, w którym notuje się największe wzrosty sprzedaży, więc Microsoft najbardziej zyska na tych 3 pierwszych rynkach. Lekką osłodą podczas zakupu (w tak późnym terminie) mogą stać się dla nas kolorowe obudowy, gdyż w zasadzie każdy lubi się czymś wyróżniać z tłumu – model ten dostępny będzie w wariancie zielonym, pomarańczowym, białym, niebieskim i czarnym. microsoft-lumia-535-1-35100771a2,0,750,0,0Microsoft Lumia 535 jak widać ma szansę trochę podnieść słupki sprzedaży urządzeń z Windows Phone. Niska cena, kolorowe obudowy oraz nie najgorsze podzespoły powinny stać się kluczem do sukcesu, a jedynym potencjalnym problemem może okazać się późna data premiery w Europie.