Paint wreszcie doczekał się mocno odświeżonej wersji przeznaczonej dla Windows 10

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pierwsze informacje traktujące o uaktualnionej wersji aplikacji Paint. Pokazano nam wtedy wideo przedstawiające tą odświeżoną odsłonę i trzeba przyznać, że zrobiło ono spore wrażenie. Zapewniać ma ona wsparcie dla projektowania obiektów w 3D, co w porównaniu do jej obecnych możliwości jest dość mocnym skokiem jakościowym. Oczywiście całość została zaprezentowana przy pomocy hybrydy Surface i dedykowanego rysika.

Od tamtego dnia minęło zaledwie kilka dni, lecz to wystarczyło, by redaktorzy WindowsBlogItalia zaskoczyli nas czymś jeszcze. Otóż przygotowali oni poradnik, który krok po kroku prowadzi nas przez proces instalacji opisywanej aplikacji. Co prawda pochodzi ona z wycieku, jednakże co bardziej zainteresowani raczej nie będą mieć żadnych oporów i chętnie ją przetestują. Co prawda wymaga ona posiadania 64-bitowego systemu, lecz to raczej żaden problem.

Cała procedura sprowadza się do pobrania odpowiedniej paczki i jej instalacji za pomocą powłoki PowerShell. Podlinkowany wyżej poradnik jest w pełni obrazkowy, więc jego zrozumienie nie powinno przysporzyć nikomu problemu. Warto jednak pamiętać, by na końcu nie próbować uaktualniać aplikacji „Newcastle”, gdyż spowoduje to usunięcie programu „Paint Preview”.