Oprogramowanie zawarte w Display Dock będzie się aktualizować poprzez nasz smartphone

Im bliżej ostatecznej premiery Windows 10 Mobile, tym więcej wypływa ciekawych faktów na jego temat. Tym razem dowiedzieliśmy się tego, że debiutująca aplikacja Gadżety (zastępująca Koncentrator Urządzeń) zyska kilka ciekawych funkcji, których nie miał jej poprzednik. Wiąże się z tym kolejna rzecz, o której niedawno wspomniał portal WinBeta. Otóż nie tak dawno zaprezentowany Display Dock, który służy do obsługi funkcji Continuum, będzie w stanie uaktualniać swoje oprogramowanie dzięki naszemu urządzeniu wyposażonemu we wspomniany wcześniej program. Odbywać ma się to automatycznie lub manualnie, zależnie od tego, jaki tryb pracy preferujemy. Oczywiście o wszystkim mamy być na bieżąco informowani i to nawet w przypadku wybrania tej pierwszej opcji.microsoft-display-dock

You can update the software on the Display Dock by using the latest version of the Gadget app on your Lumia device. The Lumia device will notify you when a new software version is available for the Display Dock.

Takowa informacja ze strony Microsoftu była dość niespodziewana, gdyż większość osób myślała o Display Dock jako o pudełeczku, które podpinamy gdzie trzeba i po prostu działa. Okazuje się jednak, że jego funkcjonowanie jest bardziej złożone niż mogłoby się wydawać i o ile niesie to pewne obawy co do jego ewentualnej stabilności działania, o tyle dobrze rokuje na przyszłość. Nawet jeśli wystąpią problemy to Microsoft będzie w stanie choć częściowo zniwelować je poprzez uaktualnienia, a kto wie, czy nie dadzą wraz z poprawkami jakiś nowych możliwości. Miejmy nadzieję, że firma niejednokrotnie zaskoczy nas pod tym względem.