Znane są już oficjalne daty debiutu Creators Update na smartphonach i desktopach

Choć w sieci pojawiła się już masa spekulacji dotycząca dnia premiery Creators Update, to jednak sam Microsoft nie chciał zabrać głosu w tej sprawie. Najczęściej wskazywano na 11 kwietnia, gdyż właśnie w ten dzień wypada comiesięczny Patch Tuesday. Osoby regularnie korzystające z Windows zapewne kojarzą, iż udostępniane są wtedy cykliczne aktualizacje dla wspieranych wersji Windows. W związku z tym jest to idealny termin na udostępnienie nowego uaktualnienia, co niedawno ostatecznie potwierdził sam Microsoft.

Należy mieć jednak na uwadze, iż 11 kwietnia Creators Update trafi wyłącznie na desktopy. Mobilni użytkownicy jak zwykle poczekają nieco dłużej, co w tym konkretnym przypadku oznacza dokładnie 14 dni. Ostatecznie może się okazać, że nawet wtedy nie będą oni w stanie pobrać wspomnianej aktualizacji. W końcu w dalszym ciągu wiele zależy od producenta oraz operatora sieci komórkowej, co niekiedy mocno wydłuża cały proces.

Na koniec wypada jeszcze wspomnieć o tym, iż od 5 kwietnia będziemy mogli wejść w posiadanie Creators Update poprzez Asystenta Uaktualnienia. Za jego pomocą będzie również możliwa instalacja „na czysto”, co niektórym użytkownikom może się spodobać.