Office Online zyskał wsparcie dla dysku Dropbox

Współpraca Microsoftu oraz Dropboxa daje o sobie znać już od dłuższego czasu. Mobilne pakiety Microsoft Office już od dawna zapewniają wsparcie dla dysku chmurowego Dropbox, jednakże Office Online jak dotąd takowego się nie doczekał. Na szczęście obie firmy wykonały niezbędne kroki, zatem stosowne połączenie wreszcie się pojawiło.dropbox-in-office-online-100578599-large_idge

Co ciekawe, działa ono w obie strony – utworzone dokumenty możemy zapisać bezpośrednio na Dropboxie, ale i dokumenty na nim zawarte możemy uruchomić za pośrednictwem Office Online. By móc pracować w ten sposób należy powiązać oba konta ze sobą, a tego powinniśmy dokonać wprost z głównej strony Office. Całość działa dość zgrabnie i bez żadnych problemów, dlatego też fani obu rozwiązań powinni być z tego zadowoleni.

Jak więc widać, Microsoft powoli wywiązuje się ze złożonej obietnicy. Jakiś czas temu zapowiedziano bliską współpracę tych dwóch firm i ich produktów, co oczywiście sukcesywnie wykonują – choć jakoś szczególnie się przy tym nie śpieszą. Jednym z efektów tego porozumienia jest również wreszcie dostępna oficjalna aplikacja Dropboxa na Windows Phone. Jeśli tak dalej pójdzie, to Microsoft sam stworzy konkurencję dla własnego OneDrive, który do tej pory słynął z dość dobrej współpracy z innymi produktami tego giganta.