Office Lens zaktualizowane – od teraz dodamy nasze notatki i dokumenty bezpośrednio do plików Worda lub PowerPointa

Każdy z nas jako student czy uczeń tworzył kiedyś notatki z zajęć. Odręczne przepisywanie wszystkiego z tablicy było nudne i czasochłonne, a w dodatku niejednokrotnie zbyt szybko zmieniane slajdy uniemożliwiały zanotowanie wszystkiego. Właśnie na takie okazje powstały aplikacje takie jak Office Lens, które w prosty i szybki sposób zastępują ten mozolny proces.

Aplikacja ta umożliwi nam przycięcie i poprawienie czytelności zdjęć tablic czy dokumentów, a następnie zapisze je bezpośrednio do OneNote. Tam będą mogły zostać poddane dalszej obróbce, by później udostępnij je dalej. Poszczególne tryby ułatwiały nam wykonywanie zdjęć, dzięki czemu nie musieliśmy się martwić o efekt końcowy. Wraz z niedawną aktualizacją doczekaliśmy się kolejnych ciekawych ulepszeń.

Zapis w naszych notatkach OneNote został wzbogacony o możliwość wybrania lokalizacji do utworzenia nowej strony. Zdjęcia można teraz zapisywać bezpośrednio jako pliki Word lub PowerPoint w usłudze OneDrive. Tak powstałe dokumenty zostaną zapisane w formie zapewniającej swobodną edycję – zdjęcie tekstu zostanie zamienione w czysty tekst, a wszelakie odręczne rysunki w obiekty rysunkowe, które będzie można dowolnie edytować. Poza tym, standardowo poprawiono działanie samej aplikacji, która powinna być teraz znacznie stabilniejsza.