Odnośniki z aplikacji Poczta uruchomimy wyłącznie w Microsoft Edge

Microsoft znany jest z tego, że lubi sam sobie rzucać kłody pod nogi. Idealnym tego przykładem jest Windows Phone, który mimo sporego potencjału przeobraził się w bezkształtny Windows 10 Mobile. Pod wieloma względami firma podobnie postępuje z desktopowym Windows 10, choć z racji jego większej popularności na razie uchodzi jej to na sucho.

W każdym razie, przy okazji udostępnienia ostatniej kompilacji z gałęzi Redstone 5 ogłoszono, że wszystkie linki z aplikacji Poczta uruchomią się w Microsoft Edge. Oznacza to, że całkowicie ignorowane będą ustawienia dotyczące domyślnie wykorzystywanej przeglądarki. Prawdopodobnie duży wpływ na tę decyzję miało opracowanie mechanizmu Sets, który umożliwia egzystowanie wielu aplikacji w ramach jednego okna. Żadna z konkurencyjnych przeglądarek, na chwilę obecną, tego nie wspiera, w przeciwieństwie do Microsoft Edge.

Niby jest to jakaś wygoda, lecz czy wystarczająca, by konsumenci na to przystali? Z drugiej strony, Microsoft zaznacza, że na razie są to jedynie testy na wąskiej grupie Insiderów. Jeśli negatywny odzew będzie wystarczająco duży, to kto wie, czy firma ostatecznie się z tego nie wycofa.