Następca nietypowego NuAns NEO zostanie wyposażony wyłącznie w Androida

Swego czasu niemałe zamieszanie wywołał model NuAns NEO, którego nietypowe rozwiązania pozwalały mu się mocno wyróżniać na tle konkurencji. Nie chodzi tutaj jednak o nowoczesne podzespoły lub rozwiązania programowe, a możliwość personalizacji obudowy. Jego tylna klapka składa się z dwóch części, które możemy dowolnie wybrać z szerokiej gamy elementów oferowanych przez producenta.

NuAns NEO

Niestety, nie wystarczyło to by model ten odniósł rynkowy sukces, choć na pewno znalazł on swoich nabywców. W związku z tym firma Trinity wyraziła swoje niezadowolenie z postępów prac nad Windows 10 Mobile, w nim upatrując się powodu swojej klęski. Dlatego też następca NuAns NEO, posiadający dopisek Reloaded, pracuje pod Androida 7.1 Nougat. W jego wnętrzu znajdziemy procesor Snapdragon 625 oraz baterię o pojemności 3450 mAh, natomiast na froncie zamontowano wyświetlacz Full HD. Wzorem poprzednika i tutaj obecna jest obudowa złożona z dwóch części, które sami możemy wybrać.

Niepewny rozwój wydarzeń

Pozostaje pytanie, czy przejście na rozwiązania konkurencji pomoże zaistnieć temu modelowi. W końcu trzeba pamiętać, że o ile Android rzeczywiście jest popularniejszy, o tyle konkurencja na tym rynku jest ogromna. W przypadku Windows 10 Mobile sytuacja jest dokładnie odwrotna, co mniejszym firmom znacznie ułatwia dojście do klienta. Dlatego też ostateczny wynik może być ten sam, czyli Trinity nie uniknie marginalnej sprzedaży swojego urządzenia.