Nowe flagowce od Microsoftu zostaną wydane wraz z premierą Windows 10 Mobile

Microsoft do tej pory nie rozpieszczał swoich fanów zbytnio mocnymi urządzeniami. Ostatnim typowo flagowym urządzeniem jest Lumia 930, która swoją premierę na rynku amerykańskim miała 20 lutego 2014 roku. Od tamtej pory jesteśmy wręcz zasypani mniej lub bardziej udanymi urządzeniami, które mają zapełnić lukę w segmencie niskim i średnim. Oczywiście nie jest to sytuacja pożądana przez konsumentów, którzy od dłuższego czasu rozglądają się za następcą swojego topowego sprzętu. nokia-lumia-icon-929-1-500x500By trochę załagodzić tę sytuację, Microsoft postanowił wreszcie przedstawić swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie. Stosowną informację sprezentowano nam przy okazji zeszłotygodniowych targów MWC w Barcelonie, co było dla wielu osób wielkim wybawieniem – teraz przynajmniej wiedzą, jak długo jeszcze przyjdzie im czekać. Potwierdziła się oczywiście plotka, która była powtarzana już od dłuższego czasu, jakoby nowe flagowe urządzenia miałyby się pojawić dopiero po premierze Windows 10 Mobile. Takie dane przedstawi nam Neil Broadley, który jest dyrektorem do spraw marketingu telefonów w firmie Microsoft oraz sam Stephen Elop, będący vice CEO tejże firmy.

That said, certainly we believe the best time to bring those flagship devices to market is when we have our very latest flagship software experience available. We’re focusing our flagship development for slightly later when Windows 10 is available.

Jak więc widać nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego w tej sprawie, jednakże wielu wystarcza sam fakt, iż jest to oficjalna informacja. Do tej pory musieliśmy opierać się wyłącznie na plotkach, dlatego też osoby wyczekujące nowych topowych urządzeń opartych o tę platformę wreszcie odetchnęły z ulgą. Wciąż pozostaje pytanie, kiedy tak naprawdę ujrzymy nowe modele. O ile Win10 Mobile nie zaliczy żadnej obsuwy, to powinniśmy je ujrzeć już w drugiej połowie obecnego roku – czyli względnie niedługo przyjdzie nam jeszcze czekać.