Nokia Mail oraz Nokia Chat zostaną niebawem zamknięte

Zawirowania powstałe w wyniku przejęcia działu mobilnego Nokii przez Microsoft powoli zbliżają się do końca. Problemy spowodowane starym nazewnictwem już w zasadzie zostały zażegnane i wiele usług do tej pory należących do Finów od niedawna mogą cieszyć się przynależnością do całkowicie nowych marek. Niestety, przy tej okazji rykoszetem dostało się też kilku względnie popularnym serwisom. nokia chat beta windows phoneNależą do nich Nokia Mail oraz Nokia Chat, które niebawem zostaną wyłączne i już teraz Microsoft zaleca ich wymianę na Outlook Mail i Skype. Ostateczny termin ich zamknięcia został ustalony na 9 marca i po tej dacie niemożliwym będzie zalogowanie się do nich, przez co ani nie odbierzemy poczty, ani też nie wyślemy nowych wiadomości. Dlatego też Microsoft zachęca do jak najszybszej migracji do swoich autorskich rozwiązań (wspomnianych wyżej), gdyż te są preinstalowane na Lumiach i idealnie nadadzą się na zamienniki. Co ciekawe, gdy ktoś logował się przykładowo do Yahoo za pomocą adresu pochodzącego z Nokii to również straci takową możliwość z początkiem marca.

Gigant z Redmond nie pominie również Nokia Store czy Nokia Maps, z którymi problemy zaczną się po 24 kwietnia. Do tego czasu wszyscy użytkownicy powinni otrzymać aktualizacje podmieniające sklep na Opera Store oraz mapy na HERE Maps.

Jak widać wraz z porządkami Microsoftu kończy się pewna epoka. Twory Nokii, które były z niektórymi z nas od bardzo długiego czasu niestety niebawem zostaną zamknięte, przez co już teraz należy rozglądnąć się za ich zamiennikami. Niezależnie od jakości usług, na które je zamienimy i tak będziemy odczuwać ich utratę.