Funkcja Night Light trafi również do mobilnego Windows 10

Jedna z niedawnych desktopowych kompilacji Windows 10 wprowadziła mechanizm redukcji niebieskiego światła, czyli Night Light. Jest on niewątpliwie przydatny ludziom pracującym już po zmroku, kiedy to najbardziej odczuwamy zgubny wpływ wyświetlacza na nasze oczy. Niestety, Microsoft jak zwykle poskąpił tej funkcji posiadaczom Windows 10 Mobile i tak naprawdę nie wiadomo, gdzie leży tego przyczyna. Wszystko za sprawą braku oficjalnego oświadczenia z ich strony.

We do know that these features are very important, so we want to unveil them at the right time for the audience… For us, it’s all about the quality. We don’t want to add features when we don’t love the quality of the build yet, so we’d rather focus on building up quality than figuring out when to roll features.

Dlatego też nie powinna dziwić inicjatywa portalu Neowin, na łamach którego pojawił się wywiad z Doną Sakar. Osoby śledzące temat programu Windows Insider zapewne zdają sobie sprawę z tego, iż to właśnie ona stoi na jego czele. To dlatego zdecydowano się na ten wywiad, który dostarczył nam wielu ciekawych danych. Co prawda jej odpowiedź nie jest w żaden sposób satysfakcjonująca, choć potwierdza pojawienie się mobilnego Night Light.