Niedawne zmiany w regulaminie platformy Steam prawdopodobnie wymusiły wydanie aplikacji Steam Authenticator dla Windows Phone

W zeszłym tygodniu sieć obiegła informacja świadcząca o tym, iż Valve jest w trakcie opracowywania aplikacji Steam Authenticator przeznaczonej na mobilny system Microsoftu. Na potwierdzenie tych słów podano nam fragment kodu tejże aplikacji, który zawierał odwołania do platformy WinRT, co było dla nas dość jednoznaczną wskazówką. Nie musieliśmy jednak długo czekać na potwierdzenie tychże spekulacji, gdyż teraz jest to już oficjalne – Steam Authenticator zadebiutował w sklepie Windows.
apps.4373.13510798887550772.a9b6fd5f-604e-43d6-9fee-91eb753e21deWielu konsumentów bardzo długo wyczekiwało tegoż momentu, co dodatkowo zostało spotęgowane niedawnymi zmianami w regulaminie Steam, które uniemożliwiały komfortowe korzystanie z tamtejszego rynku bez posiadania mobilnego tokena. Wraz z wydaniem opisywanej aplikacji sytuacja ta ulega znacznej poprawie, ponieważ jest on w niej zaimplementowany, a i znalazło się też miejsce dla kilku innych, ciekawych funkcji. Dzięki niej możemy, między innymi, swobodnie handlować z innymi użytkownikami, przeglądać fora oraz prowadzić konwersacje, a także zdalnie rozpoczynać pobieranie gier (co oczywiście wymaga uruchomionego klienta Steam na naszym komputerze). Pewnym rozczarowaniem jest niewątpliwie fakt, iż Steam Authenticator nie jest aplikacją UWP, co niesie za sobą kilka zauważalnych ograniczeń, lecz miejmy nadzieję, że w przyszłości i to ulegnie poprawie.