NFC Tap to Pay debiutuje w testowym wydaniu Windows 10 Mobile

Nie tak dawno wspominałem Wam o tym, iż Windows 10 Mobile miałby niebawem zyskać wsparcie dla funkcji NFC Tap to Pay. Poprzez aktualizację aplikacji „Portfel” otrzymalibyśmy możliwość płacenia smartphonem na zasadzie zbliżonej do klasycznej karty zbliżeniowej, choć rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft nie byłoby tak elastyczne. Przede wszystkim nie każde urządzenie wyposażone w NFC w ogóle będzie wspierać wspomniany wcześniej mechanizm, a i dodatkowo nałożą się na to ograniczenia regionalne.

Teraz, gdy funkcja „dotknij aby zapłacić” wreszcie trafiła na nasze smartphony pracujące pod kontrolą Windows 10 Mobile w wersji Redstone, poznaliśmy więcej szczegółów na jej temat. Przede wszystkim zacząć trzeba od tego, iż zmodernizowany „Portfel” uzyskał numer 2.0.16160.0 i to od pobrania tego uaktualnienia trzeba zacząć – wymaga ono kompilacji minimum 14360. Następnie musimy się upewnić, że mieszkamy w regionie USA i posiadamy L650, 950 lub 950 XL, gdyż są to warunki niezbędne do skorzystania z nowego mechanizmu. Jeśli już je spełnimy, to nie pozostaje nam nic innego jak przejście przez proces dodania karty do aplikacji „Portfel”.

W chwili obecnej koniecznym jest spełnienie wszystkich powyższych kryteriów, lecz wraz z Anniversary Update nowa wersja Microsoft Wallet trafić ma na wszystkie smartphony, choć oczywiście w dalszym ciągu nie każdy obsłuży opisywany, płatniczy mechanizm. Pozostaje jeszcze kwestia wsparcia dla naszego regionu, lecz tutaj nie powinniśmy się nastawiać na rychłą premierę, gdyż firma ma w zwyczaju ignorowanie naszego kraju.