Następca HP Elite x3 być może pojawi się już w przyszłym roku

Pojawienie się HP Elite x3 uznawane było za próbę rozruszania skostniałego rynku smartphonów. Mocne podzespoły, znana marka oraz wsparcie dla trybu Continuum to jedne z wielu argumentów, które przemawiają za tym modelem. Niestety, konfiguracja sprzętowa sprawiła, iż cena tego urządzenia uplasowała się na zawrotnym poziomie 799$, czyli około 3400 zł. W świetle niedawnych plotek wydaje się jednak, że pomimo tak wysokiej kwoty znalazł on swoich nabywców.

HP Elite x3

Otóż HP ma być w trakcie opracowywania jego następcy, który miałby zadebiutować na marcowym MWC 2017 w Barcelonie. Tak się akurat złoży, że będzie to lekko ponad rok od prezentacji HP Elite x3, więc najwyższa pora na zaprezentowanie kolejnej generacji. Co prawda nie weszliśmy w posiadanie żadnych konkretów dotyczących jego specyfikacji, lecz w zamian odkryto kilka smaczków. Mowa tutaj chociażby o wsparciu dla technologii Glance oraz ClearBlack.

Miejmy nadzieję, że zostanie on zaprezentowany wraz z Creators Update, który wnosi masę nowości w zakresie pracy trybu Continuum. Dzięki temu nadchodzące urządzenie będzie mogło rozwinąć swoje skrzydła, czego nie można powiedzieć o Elite x3. Windows 10 Mobile w obecnym wydaniu dość mocno go ogranicza, choć trzeba przyznać, że i tak jest zdecydowanie lepiej niż w dniu jego premiery.