Najnowsze, flagowe smartphony Microsoftu być może zyskają wsparcie dla rysika Surface Pen

Microsoft swoją ostatnią premierą wprowadził małe zamieszaniu na rynku urządzeń mobilnych. Jego nowe produktu wywołały niemały szok u niektórych konsumentów, co przełożyło się na duże zainteresowanie nimi i szybkie wyprzedanie dostępnego nakładu – tak sytuacja wygląda przynajmniej w przypadku Surface Booka. Problem w tym, że o ile Lumie zebrały na sobie spojrzenia wielu osób, o tyle aż takiego szału nie zrobiły – firma się jednak nie poddaje i jak się okazuje, niebawem może zaskoczyć nas czymś jeszcze.

Źródłem najnowszych plotek jest bardzo dobrze znany Nawzil, który niejednokrotnie odpowiadał za sprawdzające się nieoficjalne informacje. Tym razem mowa tutaj o ewentualnym wsparciu rysika Surface Pen przez nowe Lumie, o czym Microsoft ani słowem nie wspomniał. Oczywiście pozyskane dane nie są w żaden sposób szczegółowe, a w zasadzie nie otrzymaliśmy niczego poza słowem „nadchodzi” w odpowiedzi na ewentualne pojawienie się jego obsługi. Byłaby to bardzo pożądana funkcja, tym bardziej, że Microsoft Edge w przyszłości ma doczekać się trybu notatek również w wersji mobilnej. Niewątpliwie ułatwiłoby to jego obsługę, gdyż korzystanie z palca nie jest zbyt precyzyjnym sposobem tworzenia odręcznych zapisków. Ponadto, phablety ze stajni Microsoftu stałyby się bardziej konkurencyjne dla serii Galaxy Note, która właśnie słynie z genialnego wsparcia dla opracowanego przez Samsunga rysika.

Pozostaje jednak pytanie, czy takową umiejętność zyska Windows 10 Mobile sam w sobie, czy zostanie to zarezerwowane wyłącznie dla Lumii. Osobiście wolałbym tą drugą opcję, gdyż zachęciłoby to producentów do tworzenia tego typu rozwiązań, gdyż nie musieliby opracowywać ich zarówno od strony programowej jak i sprzętowej – to niewątpliwe ułatwienie. Niemniej na potwierdzenie lub zaprzeczenie powyższemu słowu przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, toteż powinniśmy uzbroić się w dozę niemałej cierpliwości.