Nagrywanie rozmów wreszcie zagości na platformie Microsoftu

Jedną z wielu wad systemu mobilnego Microsoftu (w oczach niektórych konsumentów) był fakt, iż nie był on w stanie nagrywać prowadzonych za jego pośrednictwem rozmów głosowych. Nawet zewnętrzne oprogramowanie nie mogło nam tego umożliwić, przez co wielu użytkowników szerokim łukiem omijało tę platformę. Firma całe szczęście wzięła sobie to do serca, przez co nadchodzący Windows 10 Mobile wreszcie doczeka się takowej funkcji.

Oczywiście nie dowiedzieliśmy się tego za pośrednictwem programu Windows Insider, ponieważ kompilacja w nim obecna nie posiada odblokowanej tejże opcji. Fakt ten poznaliśmy dzięki niedawnej premierze Lumii 950 oraz 950 XL, które to oferują zdecydowanie więcej opcji, aniżeli starsze modele. W ustawieniach aplikacji telefonu znalazła się pozycja umożliwiająca wybranie programu do zarządzania nagranymi rozmowami. Na chwilę obecną mianować na to stanowisko można jedynie preinstalowany program o nazwie Voice Recorder i nie wiadomo nawet, czy w przyszłości otrzymamy inne pozycje. Gdy już skonfigurujemy wszystko jak trzeba pozostaje nam wykonanie połączenia i kliknięcie odpowiedniego przycisku – po jej zakończeniu nagranie pojawi się we wspomnianym wcześniej oprogramowaniu.

Problem jednak w tym, że opisywane zrzuty pochodzą z Lumii 950, dlatego też nie wiadomo, czy nie jest to czasem ekskluzywna opcja mająca nas zachęcić do jej zakupu. Dobrze by było, gdyby ostatecznie tak się nie stało, aczkolwiek Microsoft zdążył już nas nauczyć, że lubi pewne funkcje sztucznie ograniczać.