MyTube Beta dostępne dla Windows 8

Dzisiaj rano przeglądając maila zobaczyłem, że dostałem wiadomość zatytułowaną „myTube Beta for Windows 8.1 is ready!‏”. Oczywiście pośpiesznie ją otworzyłem i pobrałem aplikację, ponieważ do dzisiaj według mnie brakuje dobrego klienta YouTube na Windows 8.

Zrzut ekranu (5)

Po instalacji od razu zabrałem się za uruchomienie i już na starcie zostałem poinformowany, że jest to wczesna wersja aplikacji gotowa w ok. 70%. Dodatkowo autor uprzedza, że większość kodu aplikacji jest z wersji na Windows Phone, więc wszystkie błędy, które widzieliśmy na smartfonie zobaczymy także tutaj. Na chwilę obecną nie działa również przemieszczanie się między ekranami za pomocą myszki.

Zrzut ekranu (6)   Zrzut ekranu (1)

W ustawieniach MyTube możemy jedynie zmienić kolor aplikacji,  wygląd miniatur oraz domyślną jakość filmów. Aplikacja dodatkowo udostępnia nam opcję słuchania samego dźwięku w tle i muszę przyznać, ze funkcja ta działa bardzo sprawnie.

Zrzut ekranu (7)

Na razie dostęp do aplikacji mają osoby, które zapisały się na testowanie MyTube Beta dla platformy Windows Phone, ale za niedługo zostanie ona rozpowszechniona szerszemu gronie użytkowników.