W sklepie Windows pojawiły się pierwsze motywy dla Windows 10

Osoby aktywnie korzystające z Windows zapewne choć raz spotkały się z tematem tzw. skórek. Dzięki nim możemy uatrakcyjnić wygląd naszego systemu, gdyby ten domyślny nie przypadł nam do gustu. Sęk jednak w tym, że mechanizm ten od czasu swojej premiery nie był w żaden sposób rozwijany. Nawet Windows 10 nie przyniósł żadnych istotnych usprawnień, choć w zeszłym tygodniu coś się w tym temacie ruszyło.

Otóż Microsoft zdecydował się na publikację w sklepie Windows motywów skierowanych do użytkowników Windows 10. Co prawda mechanizm ten ukryty jest w klasycznym panelu sterowania, jednakże po dodatkowe „skórki” musieliśmy się udać na specjalną witrynę internetową. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wraz z Creators Update Microsoft znacząco ułatwi ten proces.

Co jednak ciekawe, nawet posiadając najnowsze testowe wydanie nie jesteśmy w stanie ich zaaplikować. Zakładka „Themes” w systemowych ustawieniach wciąż przenosi nas do starego Panelu Sterowania, lecz można śmiało założyć, iż w przyszłości właśnie tam znajdziemy wspomniane wcześniej motywy.